گفتگوی استاد همای با نشریه رویش

"سعید جعفر زاده احمد سر گورابی" نام شناسنامه ای پرواز همای است. همان خواننده ای که با سبک متفاوتش در انتخاب شعرو ترانه گروه مستان را به یکی از پر اقبال ترین گروه های موسیقی، در یکی دو سال اخیر تبدیل کرد. کنسرت های پر شمار و موفق همای در خارج از کشور و اشعاری که به مباحث و مسائل روز اختصاص دارد، این تصویر را در ذهن برخی ایجاد کرده که همای در خارج از ایران سکونت دارد و اثار او پس زمینه ی سیاسی دارد، اما همای ایران است و با حرارت از علاقه اش به ایران و ایرانی می گوید. تأکید می کند که در وطنش می ماند، حتی اگر هیچ وقت به کارهایش مجوز ندهند و در این بین هنرمندان و هم صنفانش را بیشتر مقصر می داند تا مسئولان دولتی. او سیاسی بودن اثارش را هم رد می کند و می گوید که تنها می خواهد از مردم و برای مردم بخواند.


برای مشاهده متن کامل روی ادامه مطلب کلیک نمائید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در دوشنبه 1389/05/18ساعت 22:58 توسط ع.ک |

همای و مطبوعات سراسری ایران

دوستان خوب مستان ، با اینکه مستان و  همای در بسیاری از خانه های ایرانیان چه در داخل این آب و خاک و چه در بیرون از آن راه یافته اند ، اما در ایران سکوت رسانه ای عجیبی در برابر همای برقرار شده است. ما در "اینترنت" از ایشان میگوییم اما در رسانه های دیگر سکوت همچنان ادامه دارد ، جز در چند مورد که می خواهم از آنها بگویم :


ادامه مطلب
+ نوشته شده در چهارشنبه 1388/02/09ساعت 13:55 توسط ع.ک |

بیوگرافی همای بخش اول

سعید جعفرزاده احمد سرگورابی در سال ۱۳۵۸ دراحمد سرگوراب شفت به دنیا آمد و دوران کودکی ونوجوانی را در آن جا به سر آورد.او دیپلم خود را از هنرستان کمال الملک رشت دریافت کرد. به دلیل علاقه وافرش به هنر و موسیقی، راه خود را با تحصیل در دانشگاه آزاد، در این رشته ادامه داد و با موفقیت به پایان رسانید. سازهای تخصصی او سه تار و پیانو بود. در زمينه هنر آواز ، افتخار شاگردي اساتيدي همچون فريدون پوررضا ، سيد كمال الدين عباسي ، هنگامه اخوان ، كريم صالح عظيمي را دارد و همچنين در باب زمينه شعر و ادبيات فارسي از محضر استايدي همچون دكتر عليقلي محمودی بختياری ، حبيب نبوی ، محمود طياري و دادبه بهره مند گرديد .
ادامه مطلب
+ نوشته شده در چهارشنبه 1388/01/05ساعت 13:59 توسط ع.ک |